Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

LeoMetr 2

Пропонуємо Вам замовляти Офіційні копії НД в електронному вигляді за допомогою інформаційної системи  "ЛЕОНОРМ-Інформ", або в магазині у нас на сайті, або листом на E-mail: mark@leonorm.lviv.ua ...

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

 

від 14 лютого 2006 року N 58

Про затвердження Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна

 

Наказ скасовано
(згідно з наказом Міністерства аграрної політики України
 від 30 березня 2006 року N 165
)

 

 

Відповідно до Закону України "Про карантин рослин", постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року N 672 "Про затвердження Порядку проведення інспектування, огляду, аналізу, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів і об'єктів та їх переліку" і Положення про Державну службу з карантину рослин України, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 11 грудня 2003 року N 439 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2003 року за N 1244/8565), наказую:

1. Затвердити Фітосанітарні правила ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна, що додаються.

2. Визнати такою, що втратила чинність, Інструкцію про перевезення, зберігання, переробку та реалізацію імпортного та вітчизняного підкарантинного зерна, затверджену наказом Головної державної інспекції з карантину рослин України від 29 вересня 1997 року N 56, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 1997 року за N 470/2274.

3. Головній державній інспекції з карантину рослин України (Добрянський Я. В.) подати наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С. І.

 

Міністр 

О. П. Баранівський 


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства аграрної політики України
від 14 лютого 2006 р. N 58 


 

ФІТОСАНІТАРНІ ПРАВИЛА
ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна

 

Ці Фітосанітарні правила визначають загальні організаційні і правові вимоги щодо ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна (далі - підкарантинне зерно), які спрямовані на запобігання проникненню і розповсюдженню в Україні карантинних та інших шкідливих організмів.

1. Терміни і їх визначення

 

Наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

підкарантинне зерно - це зерно, яке може сприяти поширенню або за допомогою якого можуть поширюватися карантинні організми;

кормові відходи - відходи після очищення підкарантинного зерна, що мають поживні властивості і можуть бути використані для виробництва комбікормів;

малоцінні відходи - відходи після очищення підкарантинного зерна, що не мають кормових якостей, не можуть бути використані на корм тваринам і підлягають знищенню;

особи - фізичні або юридичні особи;

фітосанітарна яма - місце для знищення підкарантинних матеріалів, заражених карантинними організмами, до яких неможливо вжити ефективних заходів по знезараженню або поверненню.

2. Загальні положення

 

2.1. Ці Фітосанітарні правила ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна (далі - Фітосанітарні правила) розроблені відповідно до Закону України "Про карантин рослин" та інших нормативно-правових актів у сфері карантину рослин і поширюються на осіб, які займаються ввезенням з-за кордону, перевезенням в межах країни, експортом, переробкою та реалізацією підкарантинного зерна.

2.2. Фітосанітарні правила обов'язкові для виконання головними державними інспекторами з карантину рослин Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, їх заступниками, державними інспекторами з карантину рослин (далі - державні інспектори з карантину рослин) та особами, що провадять діяльність щодо ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна.

2.3. Особи, які займаються переробкою підкарантинного зерна, повинні мати:

- технології переробки зерна та продуктів його переробки, при яких насіння втрачає життєздатність;

- території, що охороняються цілодобово;

- розвантажувальні майданчики з твердим покриттям;

- печі або обладнання для спалювання відходів та сміття;

- фітосанітарні ями.

2.4. Території, на яких здійснюється переробка підкарантинного зерна, та трикілометрові зони навколо них підлягають контрольним обстеженням на предмет виявлення карантинних бур'янів і шкідників запасів у вегетаційний період. Крім цього, обстеженню підлягають ті території залізничних станцій, пристаней, шляхи перевезень і особи, які отримують кормові відходи.

2.4.1. Особи, які займаються переробкою і використанням підкарантинного зерна, зобов'язані проводити щорічне обстеження за власний рахунок.

2.4.2. Контрольні обстеження організовують та провадять державні інспектори з карантину рослин за рахунок державного бюджету.

2.4.3. Під час обстеження територій та місць зберігання під карантинного зерна відбираються зразки з оформленням відповідних актів згідно із законодавством.

2.4.4. Зібрані зразки позначають етикеткою і надсилають до карантинних лабораторій для визначення видової належності виявлених організмів.

2.5. У разі виявлення карантинних організмів державний інспектор з карантину рослин протягом 24 годин розробляє та подає Раді міністрів Автономної Республіки Крим та місцевій державній адміністрації подання про запровадження карантинного режиму.

2.6. Порядок запровадження карантинного режиму визначений у статті 9 Закону України "Про карантин рослин".

2.7. На підставі та в порядку, встановлених законом, у карантинній зоні здійснюються такі спеціальні карантинні заходи:

2.7.1. Огляд та обстеження підкарантинного зерна.

2.7.2. Здійснення контролю за проведенням локалізації та ліквідації карантинних організмів особами.

2.7.3. Заборона вивезення з карантинної зони зараженого карантинними організмами підкарантинного зерна.

2.7.4. Знезараження підкарантинного зерна.

2.7.5. Технічна переробка зараженого карантинними організмами підкарантинного зерна.

3. Ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни та експорту підкарантинного зерна

 

3.1. Ввезення з-за кордону підкарантинного зерна проводиться при наявності:

- фітосанітарного сертифіката, що видається державними органами з карантину і захисту рослин країни-експортера;

- карантинного дозволу, який видається Укрголовдержкарантином. Зазначені документи подаються для контролю в пунктах пропуску через державний кордон та у митних органах призначення.

3.2. Переадресування підкарантинного зерна, крім того, яке перебуває під митним контролем для використання іншими особами, можливе тільки за погодженням Укрголовдержкарантину.

3.3. У разі виявлення у підкарантинному зерні, що ввозиться в Україну, або в транзитному зерні, що перевантажується на території країни, шкідливих організмів в живому стані рекомендується проведення знезараження чи повернення вантажу відправнику.

3.4. При ввезенні підкарантинного зерна та продуктів його переробки в затареному вигляді тара повинна бути нова та газопроникна.

3.5. Вивезення зерна за межі карантинної зони для перевезення його в межах країни здійснюється за наявності карантинного сертифіката.

3.6. Вивезення підкарантинного зерна з карантинної зони для перевезення його в межах країни з метою концентрації, складування та сортування в морських і річкових портах, на залізничних станціях, інших спеціально обладнаних складських приміщеннях, резервуарах, критих чи відкритих майданчиках, призначених для зберігання зерна, здійснюється за наявності карантинного сертифіката з наступним оформленням фітосанітарного сертифіката.

3.7. Підкарантинне зерно експортується за наявності фітосанітарного сертифіката, що видається державним інспектором з карантину рослин на кожну партію, яка вивозиться в одному транспортному засобі.

3.8. У разі виявлення шкідливих організмів в живому стані в зерні, що експортується, які є карантинними для країни-імпортера, рекомендується проведення знезараження.

3.9. Для транспортування підкарантинного зерна та кормових відходів його переробки використовуються герметичні транспортні засоби, обладнані накриттям, що запобігає розсипанню під час перевезень.

4. Переробка та реалізація підкарантинного зерна

 

4.1. Розвантаження підкарантинного зерна проводиться на розвантажувальних майданчиках, які мають асфальтове або бетонне покриття, що запобігає потраплянню насіння бур'янів у ґрунт та забезпечує своєчасне та якісне зачищення майданчиків після розвантаження.

4.2. Після розвантаження підкарантинного зерна транспортні засоби, розвантажувальні майданчики та робочі механізми підлягають обов'язковій очистці із знищенням решток, а у разі необхідності - знезараженню.

4.3. Імпортне зерно складується окремо від вітчизняного і зберігається в умовах, що виключають їх змішування.

4.4. Зберігання насіннєвого матеріалу проводиться на підприємствах в окремих ємкостях або складах, при наявності окремих робочих механізмів та розвантажувальних майданчиків.

4.5. Зерно, засмічене карантинними бур'янами, складується і зберігається окремо з дотриманням карантинних вимог.

4.6. Розсипи підкарантинного зерна і продуктів його переробки, що утворюються на розвантажувальних майданчиках та залізничних шляхах, підлягають щоденному прибиранню.

4.7. Складські приміщення та обладнання, що використовувались для зберігання та переробки підкарантинного зерна, підлягають обов'язковій очистці від залишків зерна і продуктів його переробки.

4.8. Кормові відходи від підкарантинного зерна, що залишаються внаслідок переробки та/або очищення, використовуються на корм тваринам після розмелення на вальцевих, подрібнювальних верстатах або після термічної обробки та запарювання. Розмір найбільших часток не повинен перевищувати 1 мм.

4.9. Малоцінні відходи, які залишаються після переробки під карантинного зерна та/або очищення транспортних засобів, робочих механізмів та розвантажувальних майданчиків і які не мають кормових якостей, підлягають знищенню.

4.10. Відходи зерна та продуктів його переробки підлягають знищенню шляхом спалювання у місцях розвантаження, зберігання чи переробки. Рештки, що залишаються після спалювання, підлягають захороненню у фітосанітарних ямах на глибині не менше 50 см.

4.11. Забороняється:

4.11.1. Зачищати транспортні засоби, які перевозили підкарантинне зерно, на території переробних підприємств, що не мають твердого покриття.

4.11.2. Переробляти підкарантинне зерно та використовувати продукти його переробки, що не пройшли фітосанітарного контролю.

4.11.3. Використовувати для розвантаження підкарантинного зерна механізми та потужності, які використовувались для розвантаження інших підкарантинних матеріалів, без попереднього очищення.

4.11.4. Використовувати для накопичення та зберігання зерна складські приміщення, що не були обстежені (контрольне обстеження) або перевірені державним інспектором з карантину рослин у встановленому порядку.

4.11.5. Переробляти та реалізовувати підкарантинне зерно, вивезене з карантинної зони, без проведення спеціальних карантинних заходів відповідно до Закону України "Про карантин рослин".

4.11.6. Реалізовувати відходи після переробки підкарантинного зерна, що заражені карантинними видами бур'янів.

4.11.7. Накопичувати на території підприємств відходи переробки підкарантинного зерна, відходи від зачистки транспортних засобів, механізмів обробки та майданчиків розвантаження, що заражені карантинними видами бур'янів.

5. Відповідальність за дотримання карантинних (фітосанітарних) заходів

 

5.1. Відповідальність за дотримання карантинних (фітосанітарних) заходів покладається на осіб, які займаються ввезенням з-за кордону, перевезенням в межах країни, експортом, переробкою та реалізацією підкарантинного зерна.

5.2. Контроль за своєчасним виконанням вимог цих Фітосанітарних правил здійснюють органи Державної служби з карантину рослин України.

5.3. Особи, які порушують комплекс встановлених карантинних (фітосанітарних) заходів щодо ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, переробки та реалізації підкарантинного зерна, притягаються до відповідальності згідно із законодавством.

 

Головний державний інспектор
з карантину рослин України
 

 
Я. В. Добрянський
 


 

Назад

 


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ДОПОМОГА

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

  БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України Нова БД "Нормативно-правові документи ветеринарної медицини"   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2024, ЛЕОНОРМ.